FASÁDNÍ SYSTÉM PONZIO® PF152

Fasádní systém na bázi sloupků a příček určený především ke konstrukcím krycích stěn, přístřešků, zimních zahrad, světlíků aj. Konstrukční systém PONZIO® PF 152 je zařazen do třídy materiálů RMG 1.0. V případě použití speciálně navržené izolace je možno vyrábět stěny s rámovým součinitelem prostupu tepla Uf = 2,5 až 1,3 W/m2K. Technická řešení umožňují stavbu rovných a obloukových stěn, realizaci vnějších i vnitřních úhlů. U tohoto systému se předpokládá řešení s ocelovou nebo dřevěnou nosnou konstrukcí. Systém je ideální volbou pro realizaci zimních zahrad.

ZÁKLADNÍ PARAMETRY
Stavební hloubka: 54 - 219 mm
Šířka sloupků: 52 mm
Šířka příček: 52 mm
Šířka vnějších krycích lišt: 51 mm
Tloušťka zasklení/výplně: 2 - 56 mm
 
TEPELNÁ PROSTUPNOST RÁMU
Uf: 2,5 - 1,3 W/m2K

Konstrukční systém PONZIO® PF 152 nabízí možnosti použití při řešení nadpraží a podokenních pásů. Vyznačuje se těsností a třídou požární izolace EI 60. Nabízí také možnost provádění konstrukcí fasád „zimního“ typu, a to bez tepelné izolace. Možnost ohýbání profilu pro obloukové konstrukce.

KOVÁNÍ A ZÁMKY

Značková kování FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.

Varianty: klika-klika s rozetou nebo klika-koule.

Jednobodový zámek ve standardním provedení.

TĚSNĚNÍ

Těsnění ze syntetické pryže s prodlouženou životností EPDM.
ZASKLENÍ/VÝPLNĚ

Jednoduché nebo vícenásobné zasklení jakýmkoliv druhem skla nebo neprůhlednými panely

(tloušťka 2 - 56 mm).

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Tyto hliníkové profily jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech palety RAL® (také dvojbarevné, rustikální a imitujíci dříví), dále pak anodizované v barvách: zlatá, tmavě hnědá, šampaňská nebo odstínu přirozeného hliníku. Nanášení barev je prováděno v moderní práškové lakovně technologickým procesem vyhovujícím evropským normám, který je stvrzen jakostní značkou QUALICOAT® zaručující mnohaletou nejvyšší kvalitu povrchu hliníkových profilů.

Standardní barvy/imitace dřeva

Bílá (RAL 9016); Hnědá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (bílá/zlatý dub); Ořech (bílá/ořech).

RI
RI
RI
RI
RI