PROTIPOŽÁRNÍ FASÁDNÍ SYSTÉM PONZIO® PF152EI

Systém prosklených fasádních stěn PF 152 s požárně odolnou konstrukcí tvořenou sloupky a příčlemi. Systém získal klasifikaci požární odolnosti pro prosklené fasádní stěny v plné konfiguraci. Po provedení zkoušek nahříváním z vnitřní a vnější strany byl zařazen do tříd EI 60 a EI 30. Z tohoto systému lze vyrobit protipožární prosklené fasádní stěny s prosklenými a neprůhlednými pásy mezi podlažími. Jako průhledné výplně mohou být použity protipožární skla tříd EI 30 nebo EI 60 (jednotlivá nebo lepená skla) většiny výrobců dostupných na trhu.

ZÁKLADNÍ PARAMETRY
Stavební hloubka: 52 mm
Šířka sloupků: 52 mm
Šířka příček: 52 mm
Šířka vnějších krycích lišt: 51 mm
Tloušťka zasklení/výplně: 28, 30, 32 mm
 
TEPELNÁ PROSTUPNOST RÁMU
Uf: 1,95 - 1,7 W/m2K

Vnitřní zpevňující hliníkové profily s protipožárními vložkami se speciálními spojkami příčle-sloupek zajišťují nosnost konstrukce v případě požáru. Expanzní páska chrání termické proložky a utěsňuje spoje mezi konstrukcí a skly nebo jinými neprůhlednými výplněmi. Tvoří tak požárně izolační a odolní díl konstrukce.

KOVÁNÍ A ZÁMKY

Značková kování FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.

Varianty: klika-klika s rozetou nebo klika-koule.

Jednobodový zámek ve standardním provedení.

TĚSNĚNÍ

Těsnění ze syntetické pryže s prodlouženou životností EPDM.
POŽÁRNÍ ODOLNOST

Systém získal klasifikaci požární odolnosti pro prosklené fasádní stěny v plném rozsahu. Po provedení zkoušek nahřívání z vnitřní a vnější strany byl zařazen do tříd EI 60 a EI 30. Vnitřní zpevňující hliníkové profily s protipožárními vložkami se speciálními spojkami příčka-sloupek s protipožárními vložkami zajišťují stabilitu a nosnost konstrukce v případě požáru. Expanzní páska chrání termické proložky a utěsňuje spoje mezi konstrukcí a skly nebo neprůhlednými výplněmi. Tvoří tak požárně-izolační a požáru odolný díl stavby.

ZASKLENÍ/VÝPLNĚ

Jednoduché nebo vícenásobné zasklení jakýmkoliv druhem skla nebo neprůhlednými panely

(tloušťka 28, 30 a 32 mm).

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Tyto hliníkové profily jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech palety RAL® (také dvojbarevné, rustikální a imitujíci dříví), dále pak anodizované v barvách: zlatá, tmavě hnědá, šampaňská nebo odstínu přirozeného hliníku. Nanášení barev je prováděno v moderní práškové lakovně technologickým procesem vyhovujícím evropským normám, který je stvrzen jakostní značkou QUALICOAT® zaručující mnohaletou nejvyšší kvalitu povrchu hliníkových profilů.

Standardní barvy/imitace dřeva

Bílá (RAL 9016); Hnědá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (bílá/zlatý dub); Ořech (bílá/ořech).

KOUŘOVÁ NEPROPUSTNOST

Třídy Sa a Sm.

RI
RI
RI
RI
RI