PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉM PONZIO® PE 78 EI

Systém s tříkomorovou konstrukcí určený pro vnitřní nebo vnější protipožární stěny. Dveře ze systému PONZIO® NT 78 EI jsou vyráběny ve variantách jednokřídlé a dvoukřídlé otvíravé ven i dovnitř, a to s různými řešeními prahu. V systému jsou používány tepelně-izolační vložky o šířce 35 mm. Díky tříkomorové konstrukci a dodatečným výztužným prvkům se jedná o vysoce stabilní systém, který umožňuje užití při výrobě konstrukcí velkých rozměrů. Stejně jako u většiny systémů z rodiny PONZIO® je i NT 78 EI plně kompatibiliní s ostatními hliníkovými systémy značky PONZIO®.

ZÁKLADNÍ PARAMETRY
Počet komor: 3
Počet těsnění: 2
Stavební hloubka: 78 mm
Šířka křídla: 78 mm
Šířka termopřepážky: 32 mm
Tloušťka zasklení/výplně: 8 - 50 mm
 
MAXIMÁLNÍ ROZMĚRY
Jednokřídlé: 1400 x 2400 mm
Dvoukřídlé: 2400 x 2400 mm
 
TEPELNÁ PROSTUPNOST RÁMU
Uw 1,9

Křídla systému jsou perfektně slícovaná. Systém zároveň nabízí mnoho variantních řešení provedení dveřních křídel nebo také možnost konstrukcí utěsněných proti kouři nebo použití pro obloukové konstrukce. Protipožární vložky jsou buď to sádrové, nebo křemičitanové.

KOVÁNÍ A ZÁMKY

Značková kování FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.

Varianty: klika-klika s rozetou nebo klika-koule.

Jednobodový zámek ve standardním provedení.
TĚSNĚNÍ

Dvě těsnění ze syntetické pryže s prodlouženou životností EPDM.
PRÁH

Standardně 20 mm vysoký práh.

V nestandardu možnost bez prahu se dvěma štětinovými utěsněními, nebo dveřní padací těsnící práh.
ZASKLENÍ/VÝPLNĚ

Jednoduché nebo vícenásobné zasklení jakýmkoliv druhem skla nebo neprůhlednými panely

(tloušťka 8 - 50 mm).
KOUŘOVÁ NEPROPUSTNOST

Třídy Sa a Sm.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Tyto hliníkové profily jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech palety RAL® (také dvojbarevné, rustikální a imitujíci dříví), dále pak anodizované v barvách: zlatá, tmavě hnědá, šampaňská nebo odstínu přirozeného hliníku. Nanášení barev je prováděno v moderní práškové lakovně technologickým procesem vyhovujícím evropským normám, který je stvrzen jakostní značkou QUALICOAT® zaručující mnohaletou nejvyšší kvalitu povrchu hliníkových profilů.

Standardní barvy/imitace dřeva

Bílá (RAL 9016); Hnědá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (bílá/zlatý dub); Ořech (bílá/ořech).

POŽÁRNÍ ODOLNOST

Systém získal klasifikaci protipožární odolnosti pro dveře v plném rozsahu. Systém k provádění vnitřních a vnějších protipožárních stěn z hliníkových profilů s tepelně-izolační vložkou. Po provedení zkoušek nahřívání z vnitřní a vnější strany byl zařazen do tříd EI 60, EI 45, EI 30 a EI 15. Tvoří tak požárně-izolační a požáru odolný díl stavby.

RI
RI
RI
RI
RI